Dámské taneční boty

3 otázky, které si musíte položit před pořízením tanečních bot

Letní prázdniny jsou v polovině a při těchto parných dnech nemálo lidí netrpělivě vyhlíží příchod podzimu. Vzduch se konečně ochladí na snesitelnou teplotu a budeme se moci věnovat i sportům, které pořádně rozproudí krev v žilách. Milovníci společenského tance a taneční show Stardance už možná po očku pokukují po přihláškách na taneční kurzy.

Pokud jste již pár kurzů navštívili a nebo se teprve chystáte navštívit své historicky první taneční a chcete být pořádně připraveni, stojíte před stejnou otázkou: „Mám si na lekce pořizovat speciální taneční obuv, nebo mi stačí to, co je ukryto v hlubinách mého botníku?“.

Otázka opravdu nelehká a odpovědět na ni si nakonec musíte zodpovědět sami, pro menší usnadnění však existuji 3 základní otázky, na které když si odpovíte, budete mít z poloviny jasno.

1. Vynosíte je?

Taneční boty jsou speciální boty uzpůsobené pouze na sálové, nebo interiérové užití, proto si je zkrátka neobujete na pochůzky do města, nebo do práce. S tímto je potřeba před jejich pořízením počítat. Pokud budete chtít v kurzech tančit v tanečních botách, budete si je muset nosit v tašce na lekce a na sále se přezouvat. Jinak by se vám taneční boty zničily.

Pokud jste společensky aktivní a mimo kurzy navštěvujete i plesy, nebo tančírny, budou vám taneční boty vítaným společníkem, jsou totiž oproti klasické společenské obuvi mnohem příjemnější. I když občas také umí pěkně potrápit na převoskovaném, nebo zaprášeném parketu, kde jejich speciální povrch bude velmi klouzat.

2. Jste ochotni do nich investovat větší finanční obnos?

Jak jsme si již shora uvedli, mají taneční boty speciální povrchovou úpravu, aby na parketu krásně klouzaly, když potřebujete a stály, když nechcete, aby klouzaly. Velikou výhodou je také jejich ohebnost, která vám umožňuje tančit bez limitu a ohýbat nohu dle potřeby. Krom povrchu pod nohou jsou boty vyráběné z kůže, semiše, látky či jiných materiálů. Z těchto důvodu se tak částka za taneční boty pohybuje v řádech tisíců. Pokud se ale tanci hodláte věnovat dlouhodobě a rozhodnete se tuto investici podstoupit, vydrží vám kvalitní taneční boty při rekreačním tanci a dobré péči i léta.

3. Jste ochotni pro jejich sehnání jet světa kraj?

Pořízení tanečních bot není jednoduché, proto není možné sednout na internet a jedním kliknutím mít vyřízeno. Pokud jste v tanečním světě nováčkem, který pořizuje své první taneční boty, rozhodně vám doporučujeme upřednostnit kamennou prodejnu, kde vám milé prodavačky budou k ruce. Při výběru tanečních bot totiž platí určitá pravidla, která je nutné dodržet, aby vám bota sedla co nejlépe, o těch ale v jiném příspěvku…

Jsme u konce a vám teď zbývá zhodnotit váš pomyslný odškrtávací seznam. Odpověděli jste si na všechny otázky ano? Pak máte téměř jasno v tom, že pořízení tanečních bot je pro vás tou správnou volbou a investicí. V příštím článku se podíváme, na co je potřeba si dát pozor při jejich výběru.