Pokud milujete společenský tanec, zřejmě se na něj i rádi díváte. Nejpohodlnějším místem, kde se na něj dá dívat, je bezesporu váš dům. Nemusíte si nic oblékat, nic nosit s sebou, nikam chodit. Prostě hodíte nohy na sedačku, do ruky vezmete oblíbené pití a k tomu něco dobrého k zakousnutí. Pokud nepohrdnete jakýmkoli druhem tance, narazíte asi nejpravděpodobněji na filmy s moderním tancem, jako je streetdance, nebo hip hop. Častým tancem, který bývá zfilmován, je klasický balet. Filmů o společenském tanci (waltz, valčík, tango, foxtrot,…) je však jako šafránu. Jelikož i my milujeme taneční filmy, vybrali jsme pro vás naše 3 nejoblíbenější a tyto zpracovali do takové menší upoutávky…

Smím prosit? (2004)

John Clark (Richard Gere) je úspěšný právník s dokonalým manželstvím. Pravidelně se v pozdních večerních hodinách vrací vlakem domů z práce. Jeho život je rutina… Dokud jednou nezahlédne v oknech Taneční školy slečny Mitzi krásnou tvář Jennifer Lopez (Pauline). Sleduje ji denně, až se odhodlá do taneční školy vstoupit a zapsat se do kurzů společenského tance. Své ženě však tohle zatají. Svět tance Johna zcela pohltí, začne se učit standardní i latinskoamerické tance. Bude mít i možnost účastnit se taneční soutěže… Jak ale jeho tajné návštěvy tanečních kurzů zahýbají s jeho dokonalým manželstvím? Má vůbec šanci vydržet? To se dozvíte ve filmu Smím prosit?

Tančím, abych žil (2006)

Pierre Dulaine (Antonio Banderas) se v noci vrací ze své úspěšné taneční akademie na kole. Při cestě ale narazí na mladého afroamerického studenta, který demoluje na ulici stojící auto. Toto setkání se stane osudným pro oba z nich. Dulaine najde u rozbitého auta ležet visačku jeho majitelky, ředitelky místní veřejné střední školy. Vydá se visačku vrátit a při té příležitosti ředitelce nabídne svou pomoc – učit místní děti společenskému tanci. Ředitelka se rozhodne z Dulaina vystřelit, a tak jeho nabídku přijme a svěří mu “poškoláky”, nejproblémovější děti na škole. Před Dulainem leží nemožný úkol, přesvědčit problémové děti, které milují hip hop, aby si našly cestu ke společenskému tanci. Jejich odmítavý postoj však změní návštěva záhadné krásné cizinky z Dulainovy taneční akademie, která s Banderasem zatančí dechberoucí argentinské tango… Zvládne Antonio Banderas přimět problémové děti z chudých amerických rodin milovat společenský tanec? A jak se vztahy a morálkou zahýbá odlišné výchovné prostřední a zvraty v rodinách těchto dětí? Dokáží se zúčastnit taneční soutěže, na kterou musí sehnat jako zápisné 200 dolarů? To se dozvíte ve filmu Tančím, abych žil.

Chicago (2002)

Je věznice pro ženské vražedkyně místem, kde byste hledali tanec? V muzikálu Chicago rozhodně ANO! Když se mladá všemi odmítaná kabaretní tanečnice Roxie (Renée Zellweger) dostane do vězení pro vraždu svého milence, kraluje zde hvězda kabaretu Velma (Cathrine Zeta-Jones), dvojnásobná vražedkyně. Velma však nekraluje jenom ve vězení, ale i v pozornosti médií celého Chicaga. Má totiž ESO v rukávu – protřelého advokáta Billyho Flyna (Richard Gere), který je proslulý tím, že z vězení dostane každého. Zvrat na všech rovinách nastane v momentě, kdy pozornost Billyho padne na roztomilou Roxie. To se však Velmě rozhodně líbit nebude. Jak to všechno dopadne? To zjistíte v Oscary ověnčeném filmu napěchovaném nejen kabaretním tancem, ale vůbec nejvíc sexy tangem…

Jestli se vám tento článek líbil a chcete se všechny společenské tance z uvedených filmů naučit, přihlaste se na naše taneční kurzy. Pokud se vám článek líbil napište nám do komentářů, který vás oslovil a sdílejte tyto tipy s přáteli.