Už jako malá holčička jsem koukala na moji nejoblíbenější animovanou pohádku Anastázie. Při písni Once Upon a December jsem toužila mít ty nádherné šaty a umět na ni tančit.

Čas postoupil a já dospěla, na cestě potkala toho pravého muže, který ještě navíc uměl tančit. Když mě požádal o ruku a já přemýšlela, jaká píseň bude hrát při našem svatebním tanci, vzpomněla jsem si na své sny z dětství… Najednou se po tolika letech plnil můj sen.

Má milovaná píseň je valčík, proto jsme sestavili choreografii na valčík, kde vše musí proudit. Měla jsem obavu z toho, jak zvládnu zatančit jeden z nejrychlejších tanců v obrovské sukni mých nádherných svatebních šatů. Naštěstí jsme na to pamatovali již při sestavování choreografie. Koupila jsem si spodnici s kruhem a trénovali jsme s ní. Bezesporu žádná nevěsta nechce při svatebním tanci při první zvědačce ukázat svým svatebním hostům, co se skrývá pod šaty. Koupí spodnice s kruhem a tanec s látkou přes ni mi pomohl zjistit, jak se kruh bude při zvedačce chovat a promyslet, jestli zvedačku opravdu chci a potřebuji.

Díky tomu, že jsem měla možnost mít vlastní svatební tanec sestavený na míru našim schopnostem a možnostem žaketu a mých svatebních šatů, sepsala jsem vám sem tři významné body, které sama považuji za stěžejní při rozhodování, zda si tanec sestavit doma sama, nebo si ho nechat vymyslet lektorem.

1. Vyberete si tu Vaši píseň

Jak jsem již shora uvedla, pro mě osobně bylo zásadní, abychom s manželem tančili na mou oblíbenou píseň z dětství. Myslím si, že nejsem jediná romantická duše, která to tak má. Samozřejmě to nutně nemusí být jen píseň z dětství, může to být skladba, která hrála v den, kdy jste se poznali, v den, kdy vás snoubenec požádal o ruku, nebo jakákoli jiná píseň, pro vás důležitá.

Možná vás napadne, že je přeci jasné, že si vyberete svou vlastní píseň, ale není tomu tak. Většina on-line kurzů má nastavenou choreografii přímo na konkrétní píseň. Vy si tedy vyberete z nabídky skladeb jimi natočených, tu od nich odkoupíte a učíte se podle videa.

2. Choreografii máte vyřešenou

I my s manželem jsme byli ten typ snoubenců, který se snaží ušetřit na všem ne až tolik zásadním. Pro mě svatební tanec zásadní byl. Je to přeci první tanec novomanželů, něco velmi významného, při čem vás sleduje minimálně 30 párů očí. Tady se přeci nechcete ztrapnit, ale naopak, chcete oslnit. Posouzení, co je zásadní a co již ne, je na zvážení konkrétního páru.

Choreografii máte navíc vyřešenou, vašim jediným úkolem je zaslat závaznou objednávku, najít si volný čas na tréninky a dostavit se na konkrétní místo, kde výuka bude probíhat. Lektor si vás na první lekci “prověří”, to znamená, že se vás zeptá na dosavadní zkušenosti s tancem, poslechne si píseň, kterou jste si vybrali a zjistí představu, jakou od tance máte. Nebude po vás samozřejmě chtít, abyste řekli, chci se třikrát zatočit, mít dvě zvedačky a obkroužit celý sál,… Otázka spíše bude směřovat na to, v jakém stylu svatbu chcete, tedy romantickou, přírodní, nebo moderní. Podle toho sestaví i choreografii.

Pak se přistupuje k samotnému tréninku, kdy se choreografie ladí a piluje přímo na vaše možnosti a schopnosti. Oproti on-line kurzům pak má trénink naživo spoustu výhod. Máte hrazenou individuální lekci jen s tím vyučujícím, máte tedy jeho plnou pozornost. Při výuce vám opraví případné nedostatky postoje a máte zajištěno zázemí sálu, kde jste s vyučujícím sami a nejste limitovaní jak prostorem vašeho obývacího pokoje, tak tím, že by vás sledovali vaši rodinní příslušníci při tréninku. Výhodou také je, že zkušený lektor ví, jaké figury má do vaší choreografie zařadit, aby výsledek stál opravdu za to. Pokud vás lektoři učí v páru, je toto tím nejlepším, co může být. Vysvětlí vám jak dámské, tak pánské kroky, kdy vám i poradí v otázkách, které většina párů řeší.

Díky tomu všemu si ve váš svatební den zatančíte bez citelné nervozity z toho, jak to zvládnete, protože ve svatební den budete mít nervozity až až,…. :D Budete tedy přesně vědět, co máte dělat, choreografii budete mít zažitou (několikrát odchozenou) a budete přesně vědět, jak budou klouzat parkety či povrch, na kterém budete tančit, protože jste měli možnost si to na tomto povrchu zkusit zatančit.

Úspěch u širokého příbuzenstva je tak zaručen!

3. Úhrada služby vás donutí pokračovat

Je to zažitý fakt, když si již něco zaplatíte, obvykle vás to donutí v tom pokračovat. Pokud si zaplatíte drahý kurz, je vám líto vynaložených peněz, máte tak tedy silnější motivaci v něm pokračovat a dokončit ho.

Stejně tomu tak je s výukou svatebního tance. Využitím této služby prakticky investujete do sebe, do toho, že budete při tanci před ostatními klidnější a více si tu chvíli jako takovou užijete. Mimo to, i já mám takový bič v podobě naplánovaných lekcí ráda. Tím, že si s někým domluvím schůzku za účelem výuky, jsem donucena tam opravdu přijít, obzvláště, když jsem za to již zaplatila. Ať prší, sněží nebo je venku hurikán, jsem donucena se obléknout a přijít. O to lepší mám pak ze sebe pocit, když to opravdu zvládnu.

Náš svatební tanec byl nádherný, sklidili jsme za něj obrovský potlesk, až srdce poskočilo. Dokonce slečny z cateringu se za námi přišly zeptat, jestli tančíme profesionálně. :D A to opravdu potěší! Nebudu se tady raději rozepisovat o peripetiích, které nás v rámci svatebního dne pronásledovaly a snažily se ztížit samotný tanec,… :) Ale to asi přináší každý svatební den,… Jedno je ale jisté, pokud máte choreografii naučenou a odchozenou, není pro vás tak náročné se s nějakými drobnostmi vypořádat.

Chystáte vlastní svatbu, nebo víte o někom, kdo chce mít krásný svatební tanec? Navštivte naše stránky nebo nás přímo telefonicky kontaktujte a zjistěte více informací o naší nabídce: https://bulin-tanecni.cz/svatebni-tanec/.